7 důvodů proč vůbec začít užívat kolagen!

Možná jste se o kolagenových doplňcích stravy dozvěděli od svých známých, přátel nebo někde na internetu. V tomto článku se podíváme na zoubek tomu, proč je vlastně dobré kolagen do našeho organismu doplňovat a shrneme si některé z jeho hlavních výhod.

Proč je dobré kolagen do organismu doplňovat?

Kolagen totiž hraje velmi důležitou roli při procesu stárnutí organismu. Naše tělo po 40. roku života vlastní kolagen už skoro neprodukuje, proto nám začíná přibývat vrásek a také se začínají ozývat naše klouby. Snížení produkce však v těle začíná už mnohem dříve, konkrétně cca po 25. roku života. Všichni víme, že stáří nikdo neuteče, to ale neznamená, že nemůžeme celý proces zpomalit a užívat si plně aktivního života bez bolesti kloubů a vrásek o něco déle.

7 výhod užívání kolagenu

  • Vyživuje vlasy, kůži a nehty
  • Přispívá ke zpevnění pleti
  • Pomáhá vyhlazovat vrásky
  • Má pozitivní vliv na zmírnění celulitidy
  • Podporuje stav pohybového aparátu
  • Podporuje růst svalové hmoty
  • Zkracuje dobu hojení ran

Velmi důležité je to, jaké množství se v doplňcích stravy vyskytuje. Bohužel některé produkty na našem trhu mají ve svém složení dávku, která pro naše tělo má téměř žádný nebo minimální význam.

Kolageny zaměřené na krásu:
Do této kategorie řadíme produkty řady Viacollagen, které jsou kromě bioaktivního hydrolyzovaného mořského kolagenu (až 5 000 mg v jedné dávce) té nejvyšší kvality doplněny také speciálně navrženou směsí vitaminů a minerálů, které ještě více podporují lepší vstřebání kolagenu a samy přispívají ke zlepšení kondice vlasů, kůže a nehtů. Jedná se například o vitamin C, zinek, biotin, kyselinu hyaluronovou a další. Více o Viacollagen naleznete v detailu produktu.

Kolageny zaměřené na podporu kloubů:
Do této kategorie řadíme produkty řady Viaelastic, které kromě bioaktivního hydrolyzovaného hovězího kolagenu (až 8 000 mg v jedné dávce) té nejvyšší kvality obsahují také speciálně navrženou směs vitamínů a minerálů, které opět navíc podporují lepší vstřebání kolagenu a samy navíc podporují klouby, šlachy, a vazy. Jedná se například o vitamin C, B1, B2, B6, hořčík, kyselinu listovou a další. Více o produktech Viaelastic naleznete v detailu produktu.