Není nám to lhostejné, příběh Černých koní

Celá myšlenka naší firmy je postavena na tom, že chceme pomáhat druhým lidem, ať už formou kvalitních doplňků stravy, které máme v nabídce našeho e-shopu, tak i jinými způsoby, které nás buďto napadnou nebo se tak nějak v naší cestě životem objeví. Přesně tak jsme koncem roku 2019 objevili spolek Černí koně z. s., na které od té doby každý měsíc přispíváme a chceme se s Vámi podělit o jejich příběh.

Černí koně jsou spolkem, který velice aktivně pomáhá lidem s tělesným handicapem zapojit je zpátky do aktivního života. Úkolu, který není vůbec snadný se náramně zhostil jeden ze zakladatelů Tomáš Pouch, který se zabývá výrobou speciálních jízdních kol pro tělesně postižené děti. Tomáš se sám vyrovnával s nepřízní osudu, kdy v dětství při dopravní nehodě bohužel přišel o nohu. Nenechal se však zlomit a začal závodit v kategorii horských kol.

„Cyklistika je účinný lék na bolavou duši, protože handicapovaným přináší to, co jinak nezažijí – svobodu pohybu.“ – Tomáš Pouch

Na základě své osobní zkušenosti se začal věnovat právě této oblasti a tak se zrodil nápad vytvořit první handbike, tedy speciální kolo s ručním ovládáním. Se svými kolegy proto od roku 2008 pomáhá správnému rozvoji a pohybu u dětí s tělesným postižením. Od roku 2008 ušli už opravdu dlouhou cesty a mezi jejich úspěchy se určitě počítá, že jako první na světe začali organizovat seriál závodů pro cyklisty s tělesným postižením v disciplíně MTB (horská kola), včetně kategorií handbike pro vozíčkáře, stali se leaderem paracyclingu v ČR a dneska vyrábí handbiky pro děti již od 2 let, které tyto kola pak provází po celý jejich život.

Pokud Vám to taky není lhostejné a chcete se o spolku Černých koní dozvědět více nebo jim rovnou taky věnovat finanční dar, můžete tak provést na jejich stránkách v tomto odkazu.